0(543) 682 30790(543) 682 3079

Prof. Dr. Ertuğrul Akşahin, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Prof.Dr. Ertuğrul Akşahin

24 Nisan 1975’de doğan Ertuğrul Akşahin ilk, orta ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünü kazandı ve 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3.Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde ihtisasa başladı. 2005 yılında ihtisasını tamamlayarak Operatör Doktor kadrosuyla yine aynı klinikte çalışmaya devam etti. 2013 yılında Doçentlik Ünvanını aldı. 2013-2015 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Sonrasında 2015 ve 2020 yılları arasında Ankara Batıkent Medikal Park Hastanesinde çalıştı. 2019 yılında Profesörlük ünvanını alan Ertuğrul Akşahin halen Yüksek İhtisas Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji alanında temel ilgi alanları Eklem Cerrahisi ve Travma Cerrahisidir. Eklem cerrahisi eklem protezlerini (kalça, diz omuz artroplastileri) ve artroskopik cerrahiyi kapsar. 2020 yılından itibaren özellikle Robotik Cerrahi uygulamalarına başlamış bu alanda Uygulayıcı ve Eğitici olarak çalışmalarını yürütmektedir.  İlgi alanları doğrultusunda değişik kurslara eğitici ve katılımcı olarak katılmıştır. Farklı zamanlarda yurt dışında alanında lider cerrahların ameliyatlarını gözlemlemek amacıyla bulunmuştur. 2005 yılında kıkırdak sorunlarına yaklaşımda bilinen hekimlerden biri olan Prof. Hangody ve ekibinin, 2015 yılında ise Weil/Denver’da bulunan Steidman Klinikte farklı cerrahların artroskopik uygulamalarını gözlemlemek amacıyla bulundu.

Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Ortopedik Travma Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak 3 dönem çalıştı. Bilimsel çalışmaları Diz Önü Ağrıları ve nedenleri üzerine ve Artroskopik Cerrahi uygulamaları üzerine yoğunlaşan Prof. Dr. Ertuğrul Akşahin 2014 yılında Ankaragücü takım doktorluğu yapmıştır. Spor yaralanmalarının önlenmesi, spor yaralanmalarına uygulanacak cerrahi tedaviler ve sonrasında uygulanacak Fizik Tedavi yöntemleriyle ilgilenen Ertuğrul Akşahin 2019 yılında Ortopedi Ankara Kliniği’ni kurmuştur.  Kliniğinde Spor Yaralanmaları önleyici ve tedavi edici rehabilitasyon programları ve Ortopedik Rehabilitasyon üzerine eğitimli fizyoterapistler eşliğinde hizmet vermektedir.